• Fabryka bombek

     • Dziś uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek VITBIS w Złotoryi Dzieci zwiedzały fabrykę, przechodząc przez kolejne działy, dzięki czemu poznały tajniki oraz etapy powstawania bombekPierwszoklasiści wzięli również udział w warsztatach, dzięki którym własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobili bombki, które na pewno zawisną na ich tegorocznych choinkachNa koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskichTo był dzień pełen wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń.

      Wycieczka sfinansowana została z projektu Lubuskiej Ofensywy Młodzieżowej - LOM! Dziękujemy!!!

     • Jarmak świąteczny

     • Nasz szkolny jarmark świąteczny, niczym ten drezdeński, obfitował w wiele atrakcji. Klasa szósta przygotowała dla społeczności szkolnej różne stoiska. Można było zakupić świąteczne dekoracje i pyszności, ale także skorzystać ze strefy free i udekorować pierniki, wysłać kartki do kolegów i koleżanek, udekorować szkolną choinkę, porozmawiać z Mikołajem czy rozwiązać quizy. Dziękujemy wszystkim, którzy zajrzeli na Jarmark i mamy nadzieję, że wprowadziliśmy Was w świąteczną atmosferę

      Decoupage wykonany z materiałów zakupionych w ramach programu Lubuska Ofensywa Młodzieżowa - LOM!

     • LOM!

     • "R" jak robot Wprowadzona literka stała się dla uczniów klasy I a inspiracją do stworzenia swoich własnych robotów Do ich konstrukcji pierwszoklasiści użyli klocków LEGO zakupionych z projektu Lubuskiej Ofensywy Młodzieżowej - LOM! Ale była zabawa!

     • LOM!

     • Prawie jak wizyta św.Mikolaja!

      Nasze grupy projektowe otwierały dziś przesyłki, a w nich: maszyny do szycia, materiały, sznurki i mnóstwo innych gadżetów. Po co? Otwieramy w szkole Artystyczną Dziuplę! Będziemy szyć, dziergać, malować i zdobić. Czy ktoś już chętny na zajęcia!

      A wszystko w ramach projektu rządowego Lubuska Ofensywa Młodzieżowa- LOM!

     • U księżnej Daisy

     • Klasa 6a i 7a odkrywała dziś tajemnice Zamku Książ. Pragnęliśmy odnaleźć złoty pociąg albo chociaż perły księżniczki Daisy, ale niestety, nie dziś

      Zamek Książ powitał nas świątecznymi iluminacjami. Poznaliśmy historię zamku oraz obejrzeliśmy ksiazece komnaty. Zwiedziliśmy również podziemia zamkowe, które należą do kompleksu Riese oraz palmiarnię. Integrowaliśmy się również z ekipą PTTK Żary.

      Nasza wycieczka została dofinansowana z projektu Lubuskiej Ofensywy Młodzieżowej- LOM.

     • Centrum Przyrodnicze

     • Fajna załoga realizuje swój projekt w ramach Lubuskiej Ofensywy Młodzieży.

      Działo się, działo...

      Centrum Przyrodnicze i warsztaty WODA-NIEZWYKŁA WODA.

      Spacerek i jesteśmy w tropikach, czyli Palmiarnia.

      Po drodze było jedzone, a na koniec seans 3D w Planetarium Keplera.

      Cudownie spędzony czas.

      Głowa i ciało zadowolone. Kondycja psychofizyczna poprawiona

      Rządowy Program Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033 r.

      www.decydujemy.eu

     • Mobilne miasteczko

     • Wczoraj uczniowie kl. 5b mogli skorzystać z mobilnego miasteczka, które otrzymaliśmy od Miasta. To świetna nauka przed otrzymaniem karty rowerowej!

     • I znów w podróży!

     • Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z projektu Lubuskiej Ofensywy Młodzieżowej - LOM!, uczniowie klasy I a wybrali się dziś na wycieczkę do Żywego Muzeum Ceramiki w Bolesławcu Dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły manufakturę i z bliska mogły przyjrzeć się całemu procesowi tworzenia ceramicznych wyrobów. Na ich oczach powstawały kolejne naczynia i ozdoby w przeróżnych kształtach, które potem odpoczywały na specjalnych półkach. Uczniowie oglądali piece, w których wypala się ceramikę. Zajrzeli do pracowni, w której pracownicy ręcznie malowali oraz zdobili kolejne wyroby. Mogli też przyjrzeć się procesowi szkliwienia Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Każdy uczestnik warsztatów mógł ozdobić swoje bałwanki z gliny. Oczywiście, metodą zdobienia było stempelkowanie To była niezwykle cenna lekcja

     • Gdzie kucharek...

     • Uczniowie klasy I a wzięli udział w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” zorganizowanych przez pizzerię Da Grasso A wszystko dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z projektu Lubuskiej Ofensywy Młodzieżowej - LOM! Dzieci na chwilę mogły zamienić się w prawdziwych kucharzyUbrane w fartuszki, samodzielnie wałkowały ciasto i nakładały wybrane składniki. Tak przygotowana pizza trafiała do pieca. Po upieczeniu, każde dziecko mogło spróbować swojego ,,kulinarnego dzieła" Po warsztatach wszyscy otrzymali miłe upominki oraz dyplom małego kucharza. Było naprawdę pysznie!

     • Dziady

     • Miało być „ciemno wszędzie”, a tu przestał padać deszcz i słońce pokrzyżowało nam mroczne plany Ale zrobiliśmy, co w naszej mocy, by przyciemnić pomieszczenie, wprowadzić tajemniczy nastrój, zapalając mnóstwo świeczek i słuchając słowiańskich pieśni i poczuć dreszczyk emocji podczas czytania „Dziadów”. Udało się! Lektura przeczytana, a że żadne duchy nie nadeszły, więc przygotowane dla nich łakocie zjedli uczniowie.

      Podsumowaniem lektury było „wywoływanie” współczesnych duchów i lanie wosku w nawiązaniu do jutrzejszych andrzejek. Uczniowie klasy 7 zastanawiali się nad grzechami ludzkości i wymieniali: pogoń za pięknem, zanieczyszczenie środowiska, zaśmiecanie planety, jedzenie pełne chemii, okrucieństwo wobec zwierząt, wojny, fonoholizm czy rozwody (brak odpowiedzialności). Następnie przedstawili swoje wyobrażenia za pomocą klocków Lego, czasopism, plasteliny itp. A na końcu „wywoływali” te problemy za pomocą wosku. I udało się! Powstały ciekawe woskowe obrazy. Najważniejsze w tym jednak było znalezienie odpowiedzi, w jaki sposób te winy ludzkości naprawić?

     • U jak ul

     • Wprowadzenie literki "u" jak "ul", było dla pierwszaków fantastyczną okazją do tego, by na zajęcia zaprosić pszczelarza, który mógłby opowiedzieć o ulu i jego mieszkańcach I tak też się stało.... Odwiedził nas dziś pan Jacek Biegański - z zamiłowania pszczelarz, który w fascynujący sposób opowiedział o swojej pasji. Podczas prowadzonych zajęć poznaliśmy wiele interesujących ciekawostek z życia pszczół, m. in. co to jest rodzina pszczela – matka, truteń, robotnica, czego pszczoły potrzebują do życia. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda podział prac w ulu i jak długo żyją pszczoły Ogromną frajdą była degustacja miodów odmianowych i przymierzanie roboczego stroju pszczelarza Panu Jackowi serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia, poświęcony czas i pyyyyszne miodki

     • Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

     • Dziś na zajęciach w klasie I a pojawili się wyjątkowi goście - pluszowe misie, które już jutro mają swoje święto Pierwszoklasiści poznali historię obchodów tego dnia, była też "misiowa" matematyka i "misiowe" przekąski

     • Misie kocha się w każdym wieku

     • Uczniowie kl. 5b zabrali dziś do szkoły swoje ulubione przytulanki i kocyk i wszyscy wspólnie słuchali w Sali Relaksu „Opowieści o prawach dziecka” Marka Michalaka. Połączyliśmy więc dwa piękne dni, które można było świętować w tym tygodniu- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia. Każdy znalazł sobie w sali wygodne miejsce dla siebie i maskotki, opatulił się kocykiem i wsłuchał w historię kuzynostwa Amelki, Julii, Hani i Miłosza. Cała historia zaczyna się od poznania pojęcia godności- bo to fundament wszystkich praw. Niektórym było tak przyjemnie, że odlecieli w krainę snów Książka warta jest tego, by do niej wrócić, co z pewnością uczynimy.

      A druga klasa piąta, na plastyce, wykonała techniką kolażu portret wylosowanego przez siebie pluszaka. Prace były tak ładne, że w nagrodę uczniowie zaadoptowali pluszaki i zabrali je do domu. Dziękujemy p. Basi za maskotki- teraz mają nowy dom!

     • Ale kosmos!

     • Dzięki pieniążkom pozyskanym z projektu Lubuskiej Ofensywy Młodzieżowej - LOM! , uczniowie klasy I a odwiedzili dziś Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, Pierwsze kroki skierowali do Planetarium Wenus. Tam dzieci mogły się dowiedzieć, ile ważą na Marsie, jaką prędkość ma światło, jak powstaje tęcza oraz kim był Johannes Kepler. Mogły się poczuć, jak astronauci w Kosmosie Pierwszoklasiści obejrzeli też film edukacyjny "Polaris" przybliżający zjawisko nocy polarnej. Następnie skierowali się do Centrum Przyrodniczego - nowoczesnej placówki edukacyjnej, która bawi ucząc i uczy bawiąc. Atrakcji tam nie brakowało! Na stanowiskach interaktywnych dzieci mogły dokonać różnych doświadczeń z dziedziny fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana

     • Ratujemy życie!

     • Dziękujemy Pani Emilii Pieńko-Mondorowicz za sporą dawkę profesjonalnej wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Od dziś obsługa defibrylatora AED to nie żadna czarna magia. Uczniowie klasy 8 są gotowi do udzielania pierwszej pomocy!

     • PROMOCJA ZDROWIA

     • Dziś w naszej szkole gościła przedstawicielka PSSE w Żarach, pani Katarzyna Bernagiewicz. Uczniowie kl.7 dowiedzieli się, jakie błędy żywieniowe popełniamy najczęściej, a także jak wdrażać na co dzień zdrowy tryb życia. Uczniowie kl. 5a i 5b zapoznali się z zasadami higieny osobistej i najbliższego otoczenia.