• Pomoc zdrowotna dla nauczycieli czynnych/emerytów

• Dzień dobry,

Szanowni Państwo informuję, że dnia 30 maja (zgodnie z uchwałą) upływa pierwszy termin składania wniosków o pomoc zdrowotną dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Żary o statusie miejskim. Bardzo proszę o składanie wniosków w w/w terminie!

Jednocześnie informuję, że do prawidłowo wypełnionego wniosku należy dołączyć – zgodnie z par. 4 ust. 2 Uchwały Nr XLI/47/18 Rady Miejskiej w Żarach z dnia 26.04.2018 r. w sprawie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Żary o  statusie miejskim  :

1)      aktualne zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia nauczyciela,

2)      dokumenty potwierdzające poniesione koszty leczenia,

3)   oświadczenie o dochodach przypadających na jednego członka rodziny pozostającego/-ych z nauczycielem we wspólnym gospodarstwie domowym.

Proszę o poinformowanie nauczycieli czynnych/emerytów o wymaganych do wniosku dokumentach oraz terminie złożenia.

Wnioski złożone po terminie oraz wnioski niekompletne pozostawione będą bez rozpatrzenia!!!

Dziękuję i pozdrawiam

Katarzyna Mikołajczyk

Starszy Inspektor

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu

e-mail: katarzyna.mikolajczyk@um.zary.pl

• KONKURTS RECYTATORSKI

• Dziś w naszej placówce odbyły się eliminacje szkolne w ramach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie pięknie prezentowali utwory poetyckie .

Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji postanowiło, że na eliminacjach miejskich naszą szkołę będą reprezentować:

1. Jan Kwaśniak, kl. 1

2. Lilianna Kęprowska, kl.1

3. Weronika Stopera, kl. 2 b

4. Wojciech Dobosz, kl. 3

5.Jagoda Bełezina, kl. 4

6. Bartek Duziak, kl. 5 b

7. Szymon Stęplowski, kl. 6

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Lunie!

• WOŚP

• 29 stycznia,  podczas turystycznej imprezy „Bieg po zdrowie”, organizowanej przez PTTK Żary w ramach WOŚP, nasze uczennice: Weronika Kulpa, Alicja Kołpaczewska, Zosia Zabłocka i Alicja Fisher wręczały uczestnikom medale i serca, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Fajnie, że byliście!

• CZYTANIE NA ŚNIADANIE

• Uczniowie klasy I a rozpoczęli realizację kampanii czytelniczej "Czytanie na śniadanie". Kilka razy w tygodniu zaproszeni goście będą czytali dzieciom ciekawe książki Celem programu jest wspieranie rozwoju uczniów, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, kształcenie nawyków czytelniczych

• WARSZTATY EKOLOGICZNE

• 15 stycznia uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Wydział Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Żarach Zajęcia miały za zadanie przybliżyć Dzieciomy nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę

• W zdrowym ciele…

•

11 stycznia uczniowie klasy 6 zadbali o swoje zdrowie i sprawność fizyczną pod czujnym okiem profesjonalisty!Skorzystaliśmy z uprzejmości Łukasza Frątczaka, sportowca i trenera, który przeprowadził ostry trening z uczniami, przy okazji podając sporą dawkę wiedzy o zdrowiu i poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Dziękujemy za trening. Była moc!

CFZ Żary

• Hej kolęda, kolęda!

• Cała społeczność szkolna w dniu dzisiejszym spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa przygotowała inną kolędę i pięknie zaśpiewała. Dodatkową atrakcją były prezenty - no bo przecież w naszej szkole są same grzeczne dzieci! A Mikołajami byli... uczniowie Gospodarze klas wylosowali klasę, dla której przygotowali ręcznie robione papierowe prezenty: były kartki, choinki, świąteczne kubeczki, skrzaty itp. Wszystkie prezenty bardzo nam się podobały!

Po śpiewach uczniowie spędzili wspólnie czas w gabinetach: dekorowali pierniki, pałaszowali smakołyki, oglądali filmy, robili gorącą czekoladę i świetnie się razem bawili!

Do zobaczenie w nowym roku!

• ELF

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy I a, Maja Kimla, została laureatką konkursu Świąteczne impresje - Elf pomocnik Świętego Mikołaja, organizowanego przez MBP w ŻarachGratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów