• Pomoc zdrowotna dla nauczycieli czynnych/emerytów

     • Dzień dobry,

      Szanowni Państwo informuję, że dnia 30 maja (zgodnie z uchwałą) upływa pierwszy termin składania wniosków o pomoc zdrowotną dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Żary o statusie miejskim. Bardzo proszę o składanie wniosków w w/w terminie!

       

      Jednocześnie informuję, że do prawidłowo wypełnionego wniosku należy dołączyć – zgodnie z par. 4 ust. 2 Uchwały Nr XLI/47/18 Rady Miejskiej w Żarach z dnia 26.04.2018 r. w sprawie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Żary o  statusie miejskim  :

      1)      aktualne zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia nauczyciela,

      2)      dokumenty potwierdzające poniesione koszty leczenia,

      3)   oświadczenie o dochodach przypadających na jednego członka rodziny pozostającego/-ych z nauczycielem we wspólnym gospodarstwie domowym.

       

      Proszę o poinformowanie nauczycieli czynnych/emerytów o wymaganych do wniosku dokumentach oraz terminie złożenia.

      Wnioski złożone po terminie oraz wnioski niekompletne pozostawione będą bez rozpatrzenia!!! 

       

      Dziękuję i pozdrawiam

       

      Katarzyna Mikołajczyk

      Starszy Inspektor

      Wydział Oświaty, Kultury i Sportu

      e-mail: katarzyna.mikolajczyk@um.zary.pl

      tel. 68 470 83 25

     • KONKURTS RECYTATORSKI

     • Dziś w naszej placówce odbyły się eliminacje szkolne w ramach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie pięknie prezentowali utwory poetyckie .

      Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji postanowiło, że na eliminacjach miejskich naszą szkołę będą reprezentować:

      1. Jan Kwaśniak, kl. 1

      2. Lilianna Kęprowska, kl.1

      3. Weronika Stopera, kl. 2 b

      4. Wojciech Dobosz, kl. 3

      5.Jagoda Bełezina, kl. 4

      6. Bartek Duziak, kl. 5 b

      7. Szymon Stęplowski, kl. 6

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w Lunie!

     • WOŚP

     • 29 stycznia,  podczas turystycznej imprezy „Bieg po zdrowie”, organizowanej przez PTTK Żary w ramach WOŚP, nasze uczennice: Weronika Kulpa, Alicja Kołpaczewska, Zosia Zabłocka i Alicja Fisher wręczały uczestnikom medale i serca, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Fajnie, że byliście!

     • CZYTANIE NA ŚNIADANIE

     • Uczniowie klasy I a rozpoczęli realizację kampanii czytelniczej "Czytanie na śniadanie". Kilka razy w tygodniu zaproszeni goście będą czytali dzieciom ciekawe książki Celem programu jest wspieranie rozwoju uczniów, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, kształcenie nawyków czytelniczych

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     • 15 stycznia uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Wydział Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Żarach Zajęcia miały za zadanie przybliżyć Dzieciomy nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę

     • W zdrowym ciele…

     •  

      11 stycznia uczniowie klasy 6 zadbali o swoje zdrowie i sprawność fizyczną pod czujnym okiem profesjonalisty!Skorzystaliśmy z uprzejmości Łukasza Frątczaka, sportowca i trenera, który przeprowadził ostry trening z uczniami, przy okazji podając sporą dawkę wiedzy o zdrowiu i poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

      Dziękujemy za trening. Była moc!

      CFZ Żary

     • Hej kolęda, kolęda!

     • Cała społeczność szkolna w dniu dzisiejszym spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa przygotowała inną kolędę i pięknie zaśpiewała. Dodatkową atrakcją były prezenty - no bo przecież w naszej szkole są same grzeczne dzieci! A Mikołajami byli... uczniowie Gospodarze klas wylosowali klasę, dla której przygotowali ręcznie robione papierowe prezenty: były kartki, choinki, świąteczne kubeczki, skrzaty itp. Wszystkie prezenty bardzo nam się podobały!

      Po śpiewach uczniowie spędzili wspólnie czas w gabinetach: dekorowali pierniki, pałaszowali smakołyki, oglądali filmy, robili gorącą czekoladę i świetnie się razem bawili!

      Do zobaczenie w nowym roku!

     • ELF

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy I a, Maja Kimla, została laureatką konkursu Świąteczne impresje - Elf pomocnik Świętego Mikołaja, organizowanego przez MBP w ŻarachGratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

     • Pomysł na firmę

     • Dzisiaj klasę 5b odwiedzili sympatyczni goście z Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Pani dyrektor, Małgorzata Cegielska przyjechała osobiście wręczyć nagrody uczestnikom konkursu STARTUP- SPOŁECZNIE POZYTYWNY, których zabrakło na oficjalnym podsumowaniu konkursu ze względu na wycieczkę , był tylko Bartek Ambroziak z kl. 6a.

      Miło nam poinformować, że wśród uczestników znalazł się laureat pierwszego miejsca- Kacper Gąsiorowski, który wymyślił „Uniwersytet Przygodowy” dla dzieci, a miejsce trzecie zajął Ksawery Szałagan za pomysł „Grawitacja Żary”. Pozostali uczestnicy- Kamil Samuel, Patryk Małecki, Michał Jamont, Emil Samuel i Bartek Duziak otrzymali również nagrody finansowe i rzeczowe. Serdecznie wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za realizację pomysłów w przyszłości