• Mistrz Pięknego Czytania

•

22 kwietnia w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w naszej szkolnej bilbliotece odbył się konkurs czytelniczy - Mistrz Pięknego Czytania. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie mieli za zadanie przeczytać dowolny fragment ulubionej książki, a w drugim zmierzyli się z nowym, nieznanym tekstem. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień, jury zadecydowało, że w kolejnym, międzyszkolnych etapie, naszą placówkę będą reprezentować:

Julian Klockowski, kl. III oraz Jan Garbuliński z kl. VIII!

Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania „Czyt*AS” organizowany przez MBP w Żarach odbędzie się 24 maja 2024r.

Gratulujemy chłopakom i trzymamy kciuki w kolejnym etapie

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• "Planeta kontra tworzywa sztuczne" to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi.

Uczniowie klas I-V uczestniczyli w warsztatach EKOSZKOŁY ŁCR Marszów, doskonaląc umiejętności segregowania odpadów.

Ściany pełne ekologicznych zagadek- tak Samorząd Uczniowski świętował Dzień Ziemi.

Uczniowie sprawnie zadań poszukiwali, a cukiereczki chętnie zjadali

• ŚWIĘTO MATEMATYKI

• 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 miało miejsce Święto Matematyki, w którym brało udział 7 szkół podstawowych. Nasza stanęła na podium, a 3 miejsce wywalczyli: Kacper Klubów, Jakub Sadowski, Remigiusz Sobczak i Zygmunt Jakimiak. Gratulujemy!

• POKAŻ, CO POTRAFISZ

• Sandra Kaszuba z kl.6a ponownie potwierdza, że jej kreska nie ma sobie równych. Swój talent nieustannie szlifuje i dzięki temu odebrała nagrodę za zajęcie I m-ca w miejskim konkursie plastycznym „Pokaż, co potrafisz- PIES I KOT”. Gratulacje!

• MAMY LAUREATA KONKURSU HISTORYCZNEGO

• Jasiu Garbuliński udowodnił, że na ten tytuł po prostu zasłużył!

W tym roku również ciężko pracował i zdobył kolejny już tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z HISTORII. Wielkie brawa!

• BIEG KOLOROWYCH SKARPETEK

• Nasz pierwszy, ale na pewno nie ostatni Bieg Kolorowych Skarpet Solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa Uczymy empatii już od najmłodszych lat Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, ale równie wyjątkowy Dziękujemy panu Adrianowi Majewskiemu, panu Łukaszowi Frątczakowi oraz OSP Kunice za pomoc w organizacji biegu

• PIBIEGNE

• 27 marca na Syrenie odbyły się indywidualne i drużynowe biegi przełajowe. Awans do powiatu i srebrny medal wywalczył Hubert Myslinski! Gratulacje!

• SZKOOLNY KONKURS HISTORYCZNY

• Do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Armii Krajowej stawiło się 18 uczniów z klas 4-8. Po wyrównanej pierwszej rundzie do finału awansowało 5 osób z najlepszymi wynikami. W rundzie finałowej nie brakowało emocji i okazało się, że ryzyko nie zawsze się opłaca. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Krzysztof Demków z klasy 7A, na drugim miejscu uplasował się Ignacy Graczyk z klasy 6A, a trzecie miejsce zajęła Weronika Kulpa z klasy 5B, która dzielnie walczyła i nie ustępowała wiedzą starszym kolegom.

Gratulujemy!

• MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

• 15 marca 2024 roku zostały przeprowadzone eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do konkursu przystąpiły cztery żarskie szkoły podstawowe, które we wcześniejszych terminach przeprowadziły eliminacje środowiskowe i wyłoniły swoich reprezentantów na wyższy szczebel. Maurycy Malik z kl. 5b  zajął II miejce.

• AKADEMIA NASTOLATKI

• Dziś odbyło się kolejne spotkanie w ramach AKADEMII NASTOLATKI. Gościliśmy Panią Joannę Pawlicką, właścicielkę SALON Fryzjerski Amelia, która opowiedziała o pielęgnacji włosów. Dodatkowo pracownice wyczarowały chętnym dziewczynom loki i kolorowe pasemka.

Porozmawiałyśmy jeszcze o dbaniu nie tylko o włosy, ale również zdrowie. Zachęcaliśmy do wykonywania badań profilaktycznych- to głównie prośba do mam, babć, sióstr

Na koniec był konkurs i nagrody.

Bardzo dziękujemy Pani Joasi i jej ekipie za świetnie spędzony czas.

• Na podium

• 1 miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży. Igrzyska Dzieci w piłkę ręczną- chłopcy młodsi

• Pomoc zdrowotna dla nauczycieli czynnych/emerytów

• Dzień dobry,

Szanowni Państwo informuję, że dnia 30 maja (zgodnie z uchwałą) upływa pierwszy termin składania wniosków o pomoc zdrowotną dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Żary o statusie miejskim. Bardzo proszę o składanie wniosków w w/w terminie!

Jednocześnie informuję, że do prawidłowo wypełnionego wniosku należy dołączyć – zgodnie z par. 4 ust. 2 Uchwały Nr XLI/47/18 Rady Miejskiej w Żarach z dnia 26.04.2018 r. w sprawie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Żary o  statusie miejskim  :

1)      aktualne zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia nauczyciela,

2)      dokumenty potwierdzające poniesione koszty leczenia,

3)   oświadczenie o dochodach przypadających na jednego członka rodziny pozostającego/-ych z nauczycielem we wspólnym gospodarstwie domowym.

Proszę o poinformowanie nauczycieli czynnych/emerytów o wymaganych do wniosku dokumentach oraz terminie złożenia.

Wnioski złożone po terminie oraz wnioski niekompletne pozostawione będą bez rozpatrzenia!!!

Dziękuję i pozdrawiam

Katarzyna Mikołajczyk