• Mamy brąz!

• Na Syrenie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Żarskiej Olimpiady Młodzieży. Na podium stanęła młodsza ekipa męska, która wywalczyła brąz. Gratulacje!

• Gramy!

• Dzień Gier Planszowych to fantastyczna zabawa oraz sposób na wspólne spędzenie czasu. Uczniowie mogli zapoznać się ze wszystkimi grami, które znajdują się w szkolnej bibliotece. Bawiliśmy się super! A niektórzy to nawet Mistrzami Gier zostali.

• WOCŁAW LOVE

• Szukacie pomysłu na jednodniową wycieczkę klasową? Skorzystajcie z pomysłu klasy VII.

Wstajecie przed świtem, 5.39 pociąg do Wrocławia. Już o 8.00 jesteście na miejscu, a po krótkim spacerze o 8.30 oglądacie Panoramę Racławicką. Jeśli na 10.00 umówicie się na rejs po Odrze, to w międzyczasie macie jeszcze chwilę na spacer po wrocławskim Rynku. Statkiem dopływacie do ZOO, na zwiedzanie którego macie 3h. Kolejne 20 minut w tramwaju i na dworcu macie czas na szybki obiad w sieciówce. O 15.13 wracacie do domu, przesiadając sie w Legnicy.

Było cudnie

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Pierwsza impreza nowego Samorządu Uczniowskiego za nami. Wczoraj był Dzień Chłopaka z wąsem Ależ zaroiło się od wąsatych! Chłopcy świetnie się przygotowali, a nawet można było zaobserwować na korytarzu mamy z czarną kredką do oczu, które malowały uczniom wąsiska Dla wąsatych był bon, a dla każdego chłopaka cukierek.

• W ZGODZIE Z PRZYRODĄ

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym W zgodzie z przyrodą " organizowanym przez regionalne koła łowieckie, UM w Żaganiu, Pałac Książecy w Żaganiu i Technikum Kolejowe w Żarach Celem konkursu było m.in. upowszechnienie oraz poszerzenie wiedzy o idei gospodarki leśnej i łowieckiej w Polsce oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z działalnością myśliwych podejmowaną na rzecz ochrony przyrody Spośród wszystkich prac dostarczonych w etapie szkolnym, do etapu regionalnego zakwalifikowane zostały cztery prace, którym przyznano nagrody. Otrzymali je następujący uczniowie: Marcelina Janik kl. IIb - I miejsce; Maja Kimla kl. Ia - II miejsce; Kacper Reks kl. Ia - III miejsce; Iga Rosół kl. Ia - IV miejsce

• KLASA W TERENIE

• Uczniowie klasy I a biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w Terenie” Do zrealizowania mamy kilka zadań, które łączą w sobie edukację i zabawę. Korzystając z pięknej pogody wyszliśmy w plener obserwować niebo i płynące po nim obłoki, żeby później zaprezentować je w swoich pracach plastycznychWiele chmur nie było..... ale każdy z nas dopatrzył się nawet najmniejszej. Oto efekty naszej obserwacj

• Dzień Chłopaka w 4a

• Z okazji Dnia Chłopaka - Rajd rowerowy do Mirostowic Dolnych. Na placu zabaw koło świetlicy wiejskiej uczniowie klasy 4 upiekli kiełbaski, pograli w kręgle, sprawdzili swoją zręczność i spryt na mini "Małpim Gaju".

• Śniadanie na wulkanie!

• Przedstawiciele klas II, III, IV, VA, VB i VIII spędzili dzisiejszy dzień w Krainie Wygasłych Wulkanów. Zdobycie Ostrzycy okazało się niemałym wyzwaniem dla części uczestników wycieczki , ale widoki wynagrodziły trud, a śniadanie na wulkanie smakowało wybornie!

Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej umożliwiło zrozumienie wielu procesów i zjawisk zachodzących na naszej planecie.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

• Klasa 6a wspólnie z PTTK Żary również świętowała Światowy Dzień Turystyki i wybrała się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Uczniowie przeszli ścieżką przyrodniczą, podziwiając różnorodne gatunki drzew. Bardzo ciekawe sale wystawowe i wspinaczka na wieżę widokową to dodatkowe atrakcje.
            Na koniec zatrzymaliśmy się w prywatnym zwierzyńcu niedaleko Lubska. Małpki okazały się najatrakcyjniejsze, ale paw-turysta również był ciekawym obiektem. To był bardzo pożytecznie spędzony czas!
          • ZAGINIONY SKARB ŻAR

• Dziś uczestniczyliśmy wraz z innymi szkołami i seniorami w grze miejskiej „Zagoniony Skarb Żar”. Tosia Miszewska, Hubert Mysliński i Hubert Bąkowski pod wodzą pana Grzegorza Kopcia perfekcyjnie wykonali wszystkie zadanie i to w znakomitym czasie i jako drudzy stawili się na mecie!
          • SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątania Świata i uczniowie ochoczo zabrali się do porządkowania terenu wokół szkoły, stawów i dróg. W sumie zebraliśmy kilkadziesiąt worków. Ze smutkiem można stwierdzić, że śmiecenie też łączy ludzi

• Dzień Kropki

• W naszej szkole świętujemy Dot Day - odkrywamy talenty i pobudzamy kratwynośc na wielu przedmiotach

• Narodowe Czytanie

• Uczniowie klasy 7a wraz z nauczycielkami języka polskiego i biblioteki, przy współudziale niespodziewanego gościa - Pani Burmistrz Danuty Madej przystąpili do Narodowego Czytania "Nad Niemnem" przy kunickim stawie.