• Pasowanie na pierwszoklasistę

• Dziś, w święto Komisji Edukacji Narodowej, nasi pierwszoklasiści zostali włączeni do braci uczniowskiej. Życzymy wszystkim pierwszakom wspaniałej szkolnej przygody!

• Stare, dobre czasy!

• Uczniowie stwierdzili, że ten PRL był całkiem fajny! Tyle słodyczy, kolorowe ubrania, ciekawe przedmioty codziennego użytku i wszyscy uśmiechnięci! I w sumie możemy się zgodzić z tym, że wszyscy mieli więcej czasu dla siebie, dlatego mogli być uśmiechnięci. Poza tym, wiadomo.

Dziękujemy Rodzicom, którzy użyczyli nam swoje pamiątki rodzinne. Muzeum PRL wyglądało imponująco!

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za przygotowanie smakołyków, dostarczenie łakoci, oranżady itp.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie i przygotowanie stoisk.

Dziękujemy p. Angelice Wądołowskiej za pomoc z ramienia Rady Rodziców i p. Kasi Bąkowskiej za dzisiejsze wsparcie.

Dziękujemy Nauczycielom za włączenie się w zabawę. Mamy nadzieję, że otrzymany przydział zostanie odpowiednio wykorzystany

Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy oblegali kawiarenkę i dzięki nim zebraliśmy 1280 zł – zebrana kwota zostanie przeznaczona na zaopatrzenie pokoju relaksu. I dziękujemy, że tak pięknie dziś wyglądaliście!

• Podróże kształcą

• O tym, że podróże kształcą, przekonali nas uczniowie naszej szkoły. Dziś w szkolnej bibliotece podsumowaliśmy konkurs literacko-plastyczny. Laureatami okazali się: Tadeusz i Zygmunt Jakimiak z klasy 4b i 6a oraz Weronika Stopera z kl. 1a. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Winiarska i Aureliusz Dziwulski z kl. 4a, Aleksandra Jastrzębska z kl. 1 b oraz Wojciech Lewandowski z kl. 3a.

Gratulujemy i życzymy kolejnych cudownych podróży!

• Finał 29. Akcji Sprzątanie świata za nami!

Do Akcji zgłoszonych zostało ponad 4.000 grup.

Byliśmy jedną z nich

DZIĘKUJEMY, że troszczycie się o swoją najbliższą okolicę.

• Bieg w piżamach

• Pierwszy szkolny Piżamowy bieg za nami Cieszymy się, że tylu uczniów i rodziców przyłączyło się do akcji i wsparło fundację #Gdyliczysięczas

Piżama jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dzieci chore na raka większość czasu spędzają w piżamach. Chcieliśmy okazać wsparcie chorym dzieciom i ich rodzicom poprzez zmianę sportowych ubrań na piżamy.

Kwota, jaką uzbieraliśmy to 853 zł 40 gr. Jesteście wielcy

• Biegi przełajowe

• 21 września odbyły się Mistrzostwa Żar w sztafetowych biegach przełajowych . Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców wywalczyła brąz i uzyskała awans do powiatów. W powiatach dziewczyny wywalczyły srebro!

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W ramach ogólnopolskiego projektu uczniowie naszej szkoły wykorzystują nowe „zabawki” i odkrywają ich możliwości:

gogleVR w klasie 8a

Demonstracja robota LEGO Spike, którego zmontowała Ania Kołpaczewska, po egzaminie klas óśmych, mistrzyni robotyki, obecnie absolwentka. Robot będzie wykorzytany na lekcji informatyki, na której będą wykonywane inne konstrukcje i programowanie

Poznanie możliwości, jakie daje robot Photon. Piersze próby sterowania robotem. Odkrycie przez uczniów możliwości nagrywania dźwięku do odtworzenia przez robota. Zaskoczeniu byli programem, w którym należało pogłaskać robota,który okazywał dźwiękem zadowolenia.

Pierwsze próby nagrywania filmików przy pomocy gimbala. Wiktoria zapoznawała się z urządzeniem intuicyjnie i ekscytowała, gdy udało jej się uruchomić

Najwięcej atrakcji zapewniła uczniom lekcja z dronami.

Na zastępstwie w klasie 5 za poprawnie rozwiązany przykład przy tablicy, w nagrodę uczniowie zapoznali się z możliwościami okularów VR. Najbardziej podobały im się sporty ekstremalne.

Niebawem kolejne atrakcje

• DZIEŃ OTWARTY SP10

• Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na Dzień Otwarty w naszej szkole, który odbędzie się 1 marca o godz. 16.00.

Do zobaczenia!

• Bezpłatna aplikacja mZUS

• Od 1 lutego można już składać wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

Teraz łatwo i wygodnie można złożyć wniosek o 500+ przez bezpłatną aplikację mobilną mZUS. Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+. Wyjątek stanowią dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych i dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych. Aplikację wystarczy ściągnąć na swój telefon i powiązać z profilem na PUE ZUS. Złożenie wniosku dzięki aplikacji jest najwygodniejszą formą i trwa zaledwie kilka minut.

Więcej informacji o nowym narzędziu znajdą Państwo na naszej stronie Więcej o aplikacji mZUS .

Informacje o przysługujących świadczeniach rodzinnych można znaleźć na stronie ZUS:  Więcej o świadczeniu 500+.

• Rok szkolny 2021/2022 za nami!

• Najlepsi absolwenci, najlepsi sportowcy, wolontariusze, uczniowie wyróżnieni oraz cała społeczność szkolna zasłużyli na WAKACJE

Bezpiecznego wypoczynku!

• Najlepsi

• Dziś zasłużeni uczniowie naszej szkoły odebrali z rąk Pani Burmistrz Danuty Madej nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym