• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie.

Dzisiaj zakończyliśmy kolejny rok szkolny, bez wątpienia wyjątkowy i trudny. Wybuch światowej pandemii całkowicie zmienił nasze życie, również to szkolne.

Składam serdeczne gratulacje uczniom za otrzymane promocje szkolne. Wiem, że system zdalnego nauczania był dla Was nowością i wiązał się z całkowitą zmianą stylu uczenia się i zdobywania umiejętności. Dziękuję ósmoklasistom za wysiłek włożony w przygotowanie do egzaminu. Mam nadzieję, iż uzyskane przez Was wyniki pozwolą na dostanie się do wybranych szkół średnich.

Dziękuję za zorganizowanie i wprowadzenie w życie systemu zdanego nauczania przez nauczycieli naszej szkoły. Jestem pewny, że dołożyliście Państwo wszelkich starań, aby sprostać tej wyjątkowej sytuacji i zapewnić uczniom zarówno odpowiedni poziom nauczania, jak i wsparcie pedagogiczno-psychologiczne.

Na koniec serdeczne podziękowania dla „cichych bohaterów zdalnego nauczania”. Drodzy Rodzice, wiem, że nie było Wam łatwo. Dziękuję za wsparcie i zrozumienie, za poświęcony czas i wysiłek włożony w pracę z Waszymi dziećmi. To dzięki temu możemy mieć nadzieję, iż te parę miesięcy zdalnej pracy nie poszły na marne i przyniosą zamierzone efekty.

Po ciężkiej pracy nadszedł czas relaksu i błogiego lenistwa. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i do zobaczenia, mam nadzieję, że w „realu” we wrześniu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10

Jacek Olczyk

• ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

•  We wtorek, 5 marca, na różnych zajęciach gościliśmy sześciolatków z kunickiego przedszkola, a dziś przedszkolaki przyprowadziły swoich Rodziców, by wspólnie obejrzeć naszą szkołę. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, to:

1. Kameralność- mała szkoła, wszyscy się znają, nikt nie ginie w tłumie

2. Bezpieczeństwo- świetlica dla młodszych dzieci, oddzielna część dla pierwszaków

3. Dobrze wyposażone, przestrzenne gabinety- tablice i ekrany multimedialne, bogaty księgozbiór biblioteczny, w tym wiele gier planszowych, już niedługo sala wyciszeń dla klas starszych, hala, boisko i bieżnia

4. Stołówka

5. Dobra opieka wychowawcza- żadne dziecko nie jest pozostawione samemu sobie!

6. Blisko domu, nie trzeba dzieci wozić do szkoły i można zadbać o zdrowie i codzienny ruch dziecka

7. Pozaszkolne życie- istotne na kolejnym etapie edukacji. Spotkania z przyjaciółmi po lekcjach, bez dowożenia do kolegów

8. Szkoła otwarta na Rodziców- chętnie współpracujemy, a Rodzice angażują się w życiu klasy i szkoły.

9. Metody nauczania- różne, ciekawe, nowoczesne, ale i tradycyjne, dostosowane do ucznia .

10. Kunicka szkoła czeka na Kuniczan ( i wszystkich, którzy lubią małe, kameralne szkoły)

CZEKAMY NA WAS

• Zdrowy styl życia

• 4 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu fundacji Phenix, promującej zdrowy styl życia. Duża dawka wiedzy, wysiłku fizycznego i zachęta do udziału w konkursie plastycznym o triathlonie

• Plastyczny konkurs ekologiczny

• Dziś w Lunie odbyło się podsumowanie miejskiego konkursu plastycznego „Nie pal śmieci! Szanuj zdrowie dorosłych i dzieci” pod patronatem Burmistrza Miasta Żary. Uczniowie naszej szkoły pięknie zaprezentowali swoje zdolności plastyczne, zdobywając wysokie miejsca: Michał Bejnar I m-ce, Maciej Slawski i Kamil Janiewicz- II m-ce (w swoich kategoriach wiekowych), Oliwia Ambroziak wyróżnienie i Hubert Gladkowski dyplom za udział. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy.

• W wiedzy o pożarach nie mają sobie równych!!!

• Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w SP - 5 w Żarach. Organizatorem konkursu na tym szczeblu był Urząd Miasta Żary i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. Fundatorem nagród była Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej. Nasi chłopcy byli właściwie bezkonkurencyjni, po teście pisemnym i dogrywce ustnej zajęli najwyższe miejsca:

III miejsce - Kacper Chudek, kl. VII

II miejsce - Krystian Dziweńka, kl. VIII

I miejsce - Michał Przybyłła, kl. VI.

Krystian i Michał będą teraz reprezentować naszą szkołę na eliminacjach powiatowych, które odbędą się pod koniec marca w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• O tym, że nasz język pięknie szumi i szeleści, przekonywaliśmy się cały dzień podczas łamańców językowych. Są wśród Uczniów prawdziwi Mistrzowie Języka Polskiego, którzy przepięknie się wypowiadają, doskonale znają tajniki języka ojczystego. W czasie przerw można było rozwiązać polonistyczne zadania, na lekcjach połamać języki, poprawić błędnie zapisany tekst i podpowiedzieć kolegom, co warto czytać :) Kto chciał, spróbował swoich sił, a najlepsi zdobyli nagrody! Brawa dla Kamila Janiewicza za doskonałą intuicję językową i ortograficzną, dla Tadzia, Szymona, Zygmunta, Anity i Huberta za piękne prace "Warto przeczytać" oraz dla Wiki za tytuł klasowej mistrzyni w scrabble.

• Uczniowie SP-10 na nartach biegowych w Jakuszycach

• 30 stycznia chętni uczniowie z naszej szkoły skorzystali z możliwości nauki jazdy na nartach biegowych podczas wycieczki organizowanej przez PTTK Żary. Niektórzy przykonali się, że to wcale niełatwe zadanie :)

• BAL NAD BALE

• W piątek, ostatni dzień przed feriami, uczniowie klas młodszych balowali na całego :) W świetlicy tańczyły księżniczki, zwierzaki, supermeni i co kto sobie zamarzył!