• MOJA MAŁA OJCZYZNA

• Gratulujemy laureatom z naszej szkoły. Szkoda, że nie możemy wręczyć nagród osobiście, ale nagrody czekają na Was w szkole :)

• CZYTAM SOBIE

• Lektura inaczej? Dlaczego nie? Przekonali się o tym pierwszoklasiści, którzy postanowili z nieco innej strony "ugryźć" swoją pierwszą lekturę, omawianą w ramach projektu "CZYTAM SOBIE - lekturki spod chmurki"

• NAGRODA BURMISTRZA

• Antonina Miszewska z kl.3 otrzymała z rąk Dyrekcji naszej szkoły nagrodę Burmistrza za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020. Gratulujemy!

• WYPRAWKA CZYTELNICZA PIERWSZOKLASISTÓW

• Uczniowie z klasy pierwszej otrzymali Wyprawkę Czytelniczą, która została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jego głównym celem jest rozwój czytelnictwa u dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Kampania ma również zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Projekt jest całkowicie bezpłatny

• FINAŁ WOJEWÓDZKI

• 9 października w Słubicach odbył się Finał Wojewódzki w Lekkiej Atletyce w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały siostry Czeremurzyńskie. Elwira startowała na dystansie 600 m i uzyskała czwartą lokatę. Natomiast starsza Nicola na dystansie 100 m uplasowała się na 9 m-cu, a na dystansie 300 m zajęła III MIEJSCE. Gratulujemy pięknych wyników obu siostrom!

• POSKLEJAĆ SKRZYDŁA

• Uczniowie kl. 8 biorą udział w warsztatach rozwojowych "Posklejać skrzydła" dofinansowanych z Urzędu Miasta Żary. Zajęcia prowadzą terapeuci z zielonogórskiej fundacji "Możesz Inaczej".

• SUKCES KAMILI

• Sukces uczennicy Kamili Pajor na zawodach o puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w dniu 26.09. I miejsce w kategorii juniorzy młodsi w strzelaniu z broni sportowej kbks + broni typu wojskowego- Beryll. Uczennica trenuje strzelectwo sportowe pod okiem nauczyciela EDB- mgr G. Urbaniaka. Życzymy dalszych sukcesów!

• W KULTUROWYM TYGLU KUNIC

• 24 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyła się prelekcja, dotycząca pionierów ziemi kunickiej. O swoich dziadkach i pradziadkach opowiadała Wiktoria Miszewska, absolwentki naszej szkoły - Kasia i Ola Gardoń oraz Oliwia Wądołowska, a całość prezentowała nauczycielka języka polskiego, Edyta Stężycka. Po prelekcji odbyła się ożywiona dyskusja na temat życia kuniczan wczoraj i dziś.

• NOWI CZYTELNICY

• Covid 19 trochę pokrzyżował nam plany w zeszłym roku szkolnym, ale co się odwlecze, to nie uciecze, i dziś uczniowie klas II zostali czytelnikami biblioteki szkolnej! Dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami korzystania z księgozbioru i poznały zasady korzystania z biblioteki. Wypożyczyły też samodzielnie swoją pierwszą książkę, a każdy uczeń dostał pamiątkową zakładkę . Ogłoszony został również konkurs plastyczny pn. Moja pierwsza książka z biblioteki. Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej, związanej z przeczytaną książką. W październiku, podczas podsumowania Miesiąca Bibliotek Szkolnych, konkurs zostanie rozstrzygnięty i wręczone zostaną nagrody i dyplomy. Zapraszamy

• Nabór na zajęcia muzyczne

• Łużyckie Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne ‘Żaranin”

ogłasza nabór na zajęcia nauki gry na:

-keyboardzie

-gitarze

-saksofonie

Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 10

Szczegółowe informacje pod nr telefonu 604 125 189

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH